O mnie i o blogu

Katarzyna Zarzycka | futurenow.pl blog

Witaj na moim blogu!

Nazywam się Katarzyna Zarzycka, jestem początkującą blogerką, pasjonatką nauki i książek, wielką miłośniczką przyrody. Swoją przygodę z blogiem rozpoczęłam całkiem niedawno. Moją motywacją jest rozwijanie cechy chyba najbardziej dla mnie naturalnej - niezwykłej ciekawości świata, która mnie buduje i napędza na co dzień. Chcę się dzielić swoimi spostrzeżeniami, myślami i marzeniami - czasem w luźnej, a czasem w bardziej naukowej formie.

Interesuję się zagadnieniami przyszłości, futurologią, science fiction. Na swoim blogu chcę zbierać informacje o najnowszych odkryciach naukowych, ciekawostkach ze świata fizyki, informatyki, kosmologii, neuronauk czy filozofii. Zależy mi również na promowaniu polskich osiągnięć oraz historii wybitnych kobiet naukowców. Część moich postów opatrzonych jest autorskimi rysunkami. Znajdziesz je także na moim koncie Pinterest i Instagram.

Co jakiś czas do współtworzenia wpisów zapraszam również mojego brata - Tomasza Fornala - absolwenta energetyki jądrowej na AGH w Krakowie i pracownika naukowego Instytutu Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy. Pewnie zauważysz, że przygotowywane przez niego wpisy są "bardziej naukowe" - to z racji ścisłego wykształcenia i doświadczenia, którego mi niestety brakuje (sic!).

Niemniej jednak, mam ogromną nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie - nowe ciekawostki, może garść inspiracji, a może po prostu bardziej pozytywne nastawienie do świata. Jeśli podzielasz moje pasje lub chciałabyś / chciałbyś dowiedzieć się więcej na jakiś temat - zostaw komentarz, napisz maila lub skontaktuj się ze mną przez facebooka. Będzie mi niezwykle miło 😀